RAJD ROWEROWY
rowerzyści

W sobotę, 1 września 2018r. odbył się XII Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Wójta Gminy Miedźna Bogdana Taranowskiego.
W białoczerwonych koszulkach wystartowało 648 osób, pokonując trasę długości 23 km. Kolor koszulek oraz hasło tegorocznego rajdu upamiętniały 100-ną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj.


2 września 2017r. w sobotę odbył się XI Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Wójta Gminy Miedźna Bogdana Taranowskiego.
W jasnobłękitnych koszulkach wystartowało ponad 600 osób pokonując trasę długości blisko 25 km.
Pełna foto-relacja z XI MRRR w wykonaniu Joanny Karbowy i Piotra Fajfera na facebooku Krytej Pływalni w Woli.


3 września 2016r. odbył się X Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Wójta Gminy Miedźna.
Zdjęcia: Joanna Karbowy i Piotr Fajfer.


5 września 2015r. odbył się IX Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Wójta Gminy Miedźna.
Realizacja filmów: Krystian Kudłacik i Dobromir Mastaliński.
Zdjęcia: Joanna Karbowy i Piotr Fajfer.


6 września 2014r. odbył się VIII Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Wójta Gminy Miedźna.
Zdjęcia: Joanna Karbowy i Piotr Fajfer.


31 sierpnia 2013r. odbył się VII Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Wójta Gminy Miedźna.
Zdjęcia: Joanna Karbowy i Piotr Fajfer.


1 września 2012r. odbył się VI Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Wójta Gminy Miedźna.
Zdjęcia wykonała: Joanna Karbowy.


3 września 2011r. odbył się V Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Wójta Gminy Miedźna.


11 września 2010r. odbył się IV Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Wójta Gminy Miedźna.


12 września 2009r. odbył się III Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych i Wójta Gminy Miedźna.
W rajdzie wzięło udział 456 uczestników. Najstarszą osobą w rajdzie był Jan Gwóźdź z Woli, a najmłodszym uczestnikiem, który przejechał rajd w "koszyku" był Nikodem Mrzyk (17 miesięcy) również z Woli. Najmłodszą uczestniczką, która samodzielnie przejechała trasę rajdu na własnym rowerze okazała się Izabela Siuta (5 lat skończy w październiku) z Gilowic.
Zdjęcia: Joanna Karbowy, Lesława Pawełko.


20 września 2008r. odbył sie II Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Wójta Gminy Miedźna. Ze względu na złe warunki atmosferyczne organizatorzy skrócili trasę rajdu do 14 km. Mimo deszczu i zimna na trasę wyruszyło 273 rowerzystów i 20 osób obsługi (serwis, przodownicy rowerowi).
Trasa rajdu przebiegała przez: Wola - Nazieleńce w Brzeszczach - Góra - Gilowice - Wola. Na mecie rajdu w Zespole Szkół i Szkole Podstawowej nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli czekał na uczestników gorący żurek, ciepła herbata i kawa, oraz konkurs losowania nagród.

Wśród uczestników organizatorzy wylosowali ponad 180 nagród od 28 firm i zakładów. Główną nagrodę weekend od Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej w Tychach dla dwóch osób wylosowała pani Iwona Miemczok z Frydku, a rower ufundowany przez sklep rowerowy Natan w Woli wygrał Szymon Chrobok z Woli.
Najliczniejszą rodziną rajdu została rodzina Balcerzaków z Woli (mama i 5 dzieci), dla której Dyrektor KWK "Piast" d/s Pracy Jan Parcer ufundował kosz "obfitości". Prezentem od Wójta Gminy Miedźna Bogdana Taranowskiego był rowerek dziecięcy dla najmłodszego uczestnika rajdu (jechał w wózku) którym okazał się Kamil Siuta z Góry (rok ur. 2006), najmłodszym samodzielnie jadącym rowerzystą został Janek Bartoszek (rok ur. 2003) z Góry a weteranem trasy został Tadeusz Kostka z Oświęcimia (rok ur. 1937).

Organizorami II Miedźniańskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego byli: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Woli, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli i Koło PTTK "Magurka" w Woli.
Organizatorzy dziękują służbom, które zabezpieczały trasę Rajdu.

relacje naszych fotoreporterów:
     Joanny Karbowy
     Jerzego Nycza
     Bogdana Nicieji
lista sponsorów i podziękowanie (pdf)


Dnia 29 września 2007r. odbył się I Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Wójta Gminy Miedźna.
Organizatorem imprezy byli:
- Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miedźnej z/s w Woli,
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. B. Malinowskiego w Woli,
- Koło PTTK „Magurka” w Woli.

Trasa rajdu obejmowała ścieżki rowerowe w Gminie Miedźna i gminach ościennych na długości około 30 km. Uczestnicy startowali sprzed basenu w Woli, kierując się ścieżkami leśnymi dotarli do pierwszego przystanku – Zagroda Żubrów, gdzie zwiedzili przystań dla zwierząt. Po godzinnym odpoczynku uczestnicy udali się do Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Miedźnej. Tam zaprezentowali się uczniowie tej szkoły oraz zapaśnicy Górniczego Klubu Sportowego w Woli. Ostatnim odcinkiem rajdu była trasa na metę – boisko „Sokół” Wola, gdzie na uczestników czekała pyszna grochówka.
Trasę rajdu jak przystało na patrona imprezy pokonał wraz z żoną Wójt Gminy Miedźna Bogdan Taranowski.
W I Miedźniańskim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym wzięło udział 319 uczestników. Na mecie organizatorzy rajdu rozlosowali wśród uczestników 70 atrakcyjnych nagród. Gościem honorowym na mecie rajdu był znakomity kolarz Zygmunt Hanusik z Tychów.

Godziny otwarcia pływalni:
poniedziałek – piątek
7.00 - 22.00
sobota
8.00 - 22.00
niedziela i święta
9.00 - 22.00
- AQUA AEROBIK
- FITNESS
- PŁYWANIE
- TENIS ZIEMNY